Garë e fortë për Kupën e Republikës

Katër skuadra me nam do të paraqiten në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshjet gjysmëfinale luhen të premten (nesër) në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Prishtina – Trepça është gjysmëfinalja e parë, që nis në ora 16:00. Prishtina po vazhdon garat në Superligën A, kurse mbanë vendin e dytë me […]

Gjysmëfinale interesante te hendbollistet

Të premten (nesër) luhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Ndeshjet do të luhen në palestrën “Karagaçi” në Pejë, ndërsa takimi i parë është ai mes hendbollisteve të Shqiponjës dhe atyre të Kastriotit. Kjo ndeshje fillon në ora 14:00. Shqiponja është në garë për titull në kampionit të Kosovës, ndërsa aktualisht […]

Trajneri Kqiku me sukses të madh në Gjermani

Anëtari i shtabit teknik të kombëtares A të Kosovës në hendboll (meshkujt), Fadil Kqiku ka arritur një sukses të madh me ekipin e tij në Gjermani. Trajneri Kqiku së fundi me skuadrën Wuerm-Mitte ka fituar titullin e kampionit dhe është futur në Ligë të Parë të Bayernit, përkatësisht në Bayernliga. “Prej xhiros së dytë kemi […]