Garë e fortë për Kupën e Republikës

Katër skuadra me nam do të paraqiten në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshjet gjysmëfinale luhen të premten (nesër) në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Prishtina – Trepça është gjysmëfinalja e parë, që nis në ora 16:00. Prishtina po vazhdon garat në Superligën A, kurse mbanë vendin e dytë me 48 pikë, katër më pak se Besa FamGas. Prishtina nga kjo pozitë do të nis garat edhe në plejof. Ndërkohë Trepça ka mbyllur garën në Superligën B, duke u renditur e para me 22 pikë. Skuadra mitrovicase do të mundohet të bëjë befasi në gjysmëfinalen e parë të Kupës.

Rivalitet shpresohet të ketë edhe në gjysmëfinalen e dytë që fillon në ora 20:00. Takohen Kastrioti i Ferizajt dhe Besa FamGas e Pejës. Besa është e para në Superligën A me 52 pikë kurse Kastrioti është i treti me 30 pikë. Kastrioti është riorganizuar për pjesën e dytë të kampionatit dhe do ta kërkojë rastin e tij në gjysmëfinalen e Kupës.

Finalja te hendbollistët luhet të dielen nga ora 19:15.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën u luajtën dy ndeshje të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …