Besa fiton Kupën, vazhdon dominimin

Besa FamGas e ka fituar trofeun e parë për edicionin 2017\18. Të dielen mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa e ka mposhtur Prishtinën me rezultat 31:29 në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. 18:16 ishte rezultati pas pjesës së parë ndërsa hendbollistët e klubit pejan epërsinë prej dy golave e mbajtën […]

Istogu shkruan historinë, fiton Kupën e Kosovës

Istogu ka shkruar të dielen kapitullin më të suksesshëm në historinë e deritashme. Skuadra istogase e hendbollisteve për herë të parë ishte në një finale dhe ia doli të fitoi Kupën e Kosovës. Në finalen e Kupës së Republikës së Kosovës të luajtur në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Istogu fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me […]

Samadrexha mbetet në Superligë

Hendbollistët e Samadrexhës edhe në edicionin e ardhshëm do të garojnë në Superligën e Kosovës në hendboll. Samadrexha kampionatin e përfundoi në pozitën e parafundit (9) në Superligë dhe për të ruajtur statusin e anëtares së ligës elitare, është dashur të fitojë ndeshjen e plejautit. Këtë e bëri të dielen në mesditë në palestrën “Karagaçi” […]