Përfundon evropiani i 18-vjeçarëve, Austria kampion

Të dielen në mbrëmje ka përfunduar kampionati evropian për hendbollistët deri 18-vjet, Divizioni B. Ashtu si pritej, Austria është shpallur kampion, duke mposhtur në finale Çekinë me rezultat 23:17. Finalja u luajt në Tulln të Austrisë, ashtu si i tërë evropiani ku mori pjesë edhe kombëtarja U-18 e Kosovës. Në ndeshjen finale prezent ishin 1200 […]

Xhema-Jahja drejtuan gjysmëfinalen e Evropianit

Dyshja e gjyqtarëve kosovarë të hendbollit, Sherif Xhema – Besfort Jahja kanë drejtuar njërën prej dy gjysmëfinaleve të kampionatit evropian të Divizionit B për grupmoshën U-18 që po mbahet në Austri. Është ky një vlerësim i madh që i bëhet këtij çifti gjyqtarësh, por edhe të gjithë gjyqtarëve kosovarë në përgjithësi dhe Federatës së Hendbollit […]