Drita fiton derbin me Prishtinën

Ashtu si pritej, fillimi i kampionatit të ri ofroi një ndeshje interesante. Bëhet fjalë për derbin e javës së parë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) mes Prishtinës dhe Dritës së Gjilanit, që u luajt të shtunën pasdite në Pallatin e Rinisë në kryeqytet. Fitore shënoi Drita me rezultat 30:27 për të bërë një […]

Shqiponja pëson në ndeshjen e parë

Hendbollistet e Shqiponjës e kanë humbur me rezultat të lartë ndeshjen e tyre të parë në Kupën e EHF-së. Të shtunën mbrëma në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, Shqiponja pësoi nga SPONO Eagles e Zvicrës me rezultat 35:14. Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:7 në të mirë të zviceraneve. Në fakt edhe para ndeshjes […]