Shqiponja pëson në ndeshjen e parë

Hendbollistet e Shqiponjës e kanë humbur me rezultat të lartë ndeshjen e tyre të parë në Kupën e EHF-së. Të shtunën mbrëma në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, Shqiponja pësoi nga SPONO Eagles e Zvicrës me rezultat 35:14. Pas pjesës së parë rezultati ishte 16:7 në të mirë të zviceraneve.

Në fakt edhe para ndeshjes ekipi zviceran vlerësohej favorit i madh dhe këtë e dëshmoi në lojë.

Shqiponja edicionin e kaluar bëri histori duke fituar titullin e parë të kampionit të Kosovës dhe kështu siguroi garimin në Kupën e EHF-së. Ndeshja e kthimit e rrethit të parë të Kupës së EHF-së mes Shqiponjës dhe SPONO Eagles luhet menjëherë të dielen (nesër) nga ora 14:00 në Gjakovë. Dy klubet janë pajtuar që dy ndeshjet të luhen përgjatë një vikendi në Gjakovë.

Shqiponja në tri edicionet e kaluara ishte paraqitur në Kupën Sfiduese dhe dy herë ia kishte dalur të kalojë nga një rival. SPONO Eagles ka përvojë dukshëm më të gjatë evropiane dhe poashtu ka në përbërje katër lojtare te huaja.

SPONO Eagles – Shqiponja 35:14 (16:7)

Shqiponja: E. Ferizaj, Basha, Gashi 2, Juniku, Goci, L. Ferizaj, Mehmeti 3, Nivokazi 1, Rudaku, Dobruna, Fazlija 4, Malaj, Goqi, Nuza, Berisha 1, Paci 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova