Fitore të thella të Kastriotit e Vëllaznimit

Kastrioti i Ferizajt ka nisur furishëm stinorin e ri në Superligën e Kosovës në hendboll. Kastrioti të dielen fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat 44:19. Ndeshja u luajt në Vushtrri. Pas pjesës së parë rezultati ishte 21:7 në të mirë të ferizasjave. Kastrioti është organizuar gjatë verës dhe synon titullin dhe Kupën e Kosovës në edicionin […]

Shqiponja humb edhe ndeshjen e dytë dhe eliminohet

Shqiponja e Gjakovës e ka humbur edhe ndeshjen e dytë në kuadër të rrethit të parë të Kupës së EHF-së. Të dielen pasdite në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, Shqiponja pësoi nga skuadra zvicerane SPONO Eagles me rezultat 36:14. Numër të njëjtë golash vajzat e skuadrës gjakovare shënuan edhe në ndeshjen e parë, të luajtur […]