Fitore të thella të Kastriotit e Vëllaznimit

Kastrioti i Ferizajt ka nisur furishëm stinorin e ri në Superligën e Kosovës në hendboll. Kastrioti të dielen fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat 44:19. Ndeshja u luajt në Vushtrri. Pas pjesës së parë rezultati ishte 21:7 në të mirë të ferizasjave.

Kastrioti është organizuar gjatë verës dhe synon titullin dhe Kupën e Kosovës në edicionin e ri. Samadrexha të dielen nuk ka pasur forcë të përballet me sukses me skuadrën ferizajase, që ka angazhuar lojtarë të shumtë gjatë verës.

Plot 12 lojtarë shënuan gola për Kastriotin, kurse më efikasi ishte maqedonasi P. Rajatoski me nëntë gola.

Të dielen u luajt edhe një ndeshje tjetër e javës së parë të Superligës së hendbollistëve.
Vëllaznimi fitoi bindshëm në Gjakovë ndaj Zhegrës me rezultatin 36:25. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:13. A. Neziri shënoi nëntë herë për Vëllaznimin, kurse F. Rexha shënoi tetë herë. Te Zhegra më efikasi ishteA. Aliu me tetë gola.

Tri ndeshje tjera të javës së parë u luajtën të shtunën. Derbin mes Prishtinës e Dritës e fitoi skuadra gjilanase.

Samadrexha – Kastrioti 19:44 (7:21)

Samadrexha: Bunjaku, Sh. Maloku, Maloku 7, F. Maloku 1, D. Basholli 2, A. Basholli, B. Maloku 2, S. Maloku 1, Jashari 6, K. Maloku.

Kastrioti: Kolev, Dugolli, Syla 4, Rajatoski 9, K. Syla 3, Shabani 3, Rudari 5, Prekazi 5, Dugolli 1, Mustafa 4, Salihu 2, Terziqi 2, Haxhimusa 3, Ramadani 3.

Vëllaznimi – Zhegra 36:25 (17:13)

Vëllaznimi: Luzha, Hoxha, Fana 1, Halili 4, Rexha 8, Rama 3, Mamusha 6, Spahija 5, Neziri 9, Tafarshiku.

Zhegra: Murseli, Haziri, F. Isufi 3, Kurexhaj, A. Isufi 2, E. Isufi 2, Aliu 8, Murseli 5, Haziri 5.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …