Shqiponja humb edhe ndeshjen e dytë dhe eliminohet

Shqiponja e Gjakovës e ka humbur edhe ndeshjen e dytë në kuadër të rrethit të parë të Kupës së EHF-së. Të dielen pasdite në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, Shqiponja pësoi nga skuadra zvicerane SPONO Eagles me rezultat 36:14. Numër të njëjtë golash vajzat e skuadrës gjakovare shënuan edhe në ndeshjen e parë, të luajtur të shtunën në “Shani Nushi”. Por kishin pranuar një gol më pak, 35.

Kështu me rezultat të përgjithshëm pas dy ndeshjeve 71:28, SPONO Eagles kaloi në raundin e dytë.

Shqiponja është kampion i Kosovës ndërsa në Kupën e EHF-së është paraqitur për herë të parë. Në tri vitet e kaluara kishte garuar në Kupën Sfiduese dhe dy herë kishte eliminuar nga një kundërshtar. SPONO Eagles në Evropë garon shumë më parë.

Edhe të dielen më efikasja ishte Shpresa Fazlija, që realizoi katër gola. Shkurta Mehmeti i shënoi tri gola. “U munduam të japim maksimumin, por kaq ishte kapaciteti ynë. Dallimi ishte i madh në çdo aspekt”, ka thënë Shpresa Fazlija.

Shqiponja – SPONO Eagles 14:36 (5:18)

Shqiponja: Fazlija 4, Mehmeti 3, Dobruna 2, Goci 2, Berisha 1, Malaj 1, Paci 1, Basha, E. Ferizaj, L. Ferizaj, Gashi, Goqi, Juniku, Nivkoazi, Nuza, Rudaku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova