Të shtunën ndeshjet e javës së dytë

Pesë ndeshjet e javës së dytë të kampionatit të Kosovës në hendboll do të luhen të shtunën (nesër). Katër prej pesë ndeshjeve nisin në kohë të njëjtë, në ora 19:00. Xhiroja e parë në Superligën e hendbollistëve, që u zhvillua javën e kaluar, jep shpresë për ndeshje të mira edhe në xhiron e dytë. Java […]

Fillojnë garat në Superligën e hendbollisteve

Me dy ndeshjet që luhen të shtunën (nesër) hapet kampionati 2018\19 në Superligën e Kosovës për hendbolliste. Shumë prej skuadrave kanë filluar me kohë përgatitjet dhe kanë bërë përpjekje për organizim sa më të mirë për edicionin e ri. Kështu që shpresohet të bëhet hap tutje drejt ngritjes së cilësisë. Shpresohet poashtu në rivalitet të […]