Të shtunën ndeshjet e javës së dytë

Pesë ndeshjet e javës së dytë të kampionatit të Kosovës në hendboll do të luhen të shtunën (nesër). Katër prej pesë ndeshjeve nisin në kohë të njëjtë, në ora 19:00. Xhiroja e parë në Superligën e hendbollistëve, që u zhvillua javën e kaluar, jep shpresë për ndeshje të mira edhe në xhiron e dytë.

Java nis me ndeshjen mes Prishtinës e Samadrexhës, që fillon në ora 17:30. Prishtina javën e kaluar u mposht nga Drita dhe ndaj Samadrexhës do të kërkojë pikët e para në edicionin 2018\19.

Kampioni Besa Famgas pas fitores së thellë ndaj Trepçës, është favorit i madh ndaj Drenicës. Ndeshja Besa – Drenica luhet në Drenas pasi palestra në Pejë është duke u renovuar. Drenica e kthyer në Superligë e hapi kampionatin me fitore ndaj Vushtrrisë.

Ndeshja në Drenas nis në ora 19:00, njëjtë si tri ndeshje tjera. Rivalitet shpresohet të ketë në derbin gjilanas mes Dritës e Zhegrës. Zhegra në xhiron e parë pësoi nga Vëllaznimi dhe zhegrasit shpresojnë në paraqitje më të mirë.

Kastrioti vlerësohet favorit ndaj Trepçës, ndërsa me rivalitet pritet të jetë takimi në mes të Vushtrrisë dhe Vëllaznimit. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova