Të shtunën ndeshjet e javës së dytë

Pesë ndeshjet e javës së dytë të kampionatit të Kosovës në hendboll do të luhen të shtunën (nesër). Katër prej pesë ndeshjeve nisin në kohë të njëjtë, në ora 19:00. Xhiroja e parë në Superligën e hendbollistëve, që u zhvillua javën e kaluar, jep shpresë për ndeshje të mira edhe në xhiron e dytë.

Java nis me ndeshjen mes Prishtinës e Samadrexhës, që fillon në ora 17:30. Prishtina javën e kaluar u mposht nga Drita dhe ndaj Samadrexhës do të kërkojë pikët e para në edicionin 2018\19.

Kampioni Besa Famgas pas fitores së thellë ndaj Trepçës, është favorit i madh ndaj Drenicës. Ndeshja Besa – Drenica luhet në Drenas pasi palestra në Pejë është duke u renovuar. Drenica e kthyer në Superligë e hapi kampionatin me fitore ndaj Vushtrrisë.

Ndeshja në Drenas nis në ora 19:00, njëjtë si tri ndeshje tjera. Rivalitet shpresohet të ketë në derbin gjilanas mes Dritës e Zhegrës. Zhegra në xhiron e parë pësoi nga Vëllaznimi dhe zhegrasit shpresojnë në paraqitje më të mirë.

Kastrioti vlerësohet favorit ndaj Trepçës, ndërsa me rivalitet pritet të jetë takimi në mes të Vushtrrisë dhe Vëllaznimit. 

Lajme tjera