Në Ferizaj ndeshja më interesante

Në qytetin e Ferizajt do të zhvillohet ndeshja më interesante e javës së dytë në Superligën e hendbollisteve. Të dielen nga ora 17:00 Kastrioti e pret Istogun. Dy skuadrat kanë shënuar fitore në javën e parë. Të dielen luhet edhe takimi në mes të Dritës dhe skuadrës Jusuf Gërvalla që fillon në 15:30. Tri ndeshjet […]

Skuadrat mysafire janë favorit në javën e tretë

Besa Famgas, Kastrioti e Prishtina janë favoritë në ndeshjet e javës së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Të tri skuadrat janë mysafire në ndeshjet e vikendit. Kampioni Besa Famgas të dielen nga ora 17:00 takohet me Vëllaznimin në Gjakovë. Besa ka fituar pa problem dy ndeshjet e para dhe ndanë vendin […]

Katër ndeshje të Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Ndeshjet elitare të hendbollit evropian vazhdojnë të vijnë në Kosovë përmes televizionit 21 Plus. Këtë fundjavë katër ndeshje të Ligës së Kampionëve për hendbollistë do të transmetohen nga ky televizion që i kushton hapsirë të madhe sportit të hendbollit. Të shtunën transmetohet ndeshja në mes të Telekom Veszprem të Hungarisë dhe Vardarit të Maqedonisë, që […]