Në Ferizaj ndeshja më interesante

Në qytetin e Ferizajt do të zhvillohet ndeshja më interesante e javës së dytë në Superligën e hendbollisteve. Të dielen nga ora 17:00 Kastrioti e pret Istogun. Dy skuadrat kanë shënuar fitore në javën e parë.

Të dielen luhet edhe takimi në mes të Dritës dhe skuadrës Jusuf Gërvalla që fillon në 15:30. Tri ndeshjet tjera të javës së dytë janë të shtunën.

Derbi gjakovar mes Shqiponjës e Vëllaznimit nis në ora 13:00. Prishtina e Vjosa takohen nga ora 14:30 derisa derbi tjetër lokal mes Vushtrrisë e Samadrexhës fillon në ora 17:00. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës do të mblidhen javën tjetër (1 korrik) për Kampionatin …

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …