Ramadani: Gabimet në sulm ndëshkuan kombëtaren ndaj Polonisë

Në foto shihet selektori i Kombëtres sonë ((meshkujt), Taip Ramadani.

Kombëtarja A e Kosovës në hendboll të enjten është kthyer në Prishtinë pas ndeshjes së vështirë që e kishte të mërkurën në Poloni. Në lojën e parë të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”, kombëtarja jonë humbi nga Polonia me rezultat 37:13. Për lojtarët nuk do të ketë kohë për pushim pasi menjëherë të […]

Kombëtarja U20 e gatshme për ndeshjen e vështirë me Gjeorgjinë

Pas një dite pushim, të premten luhen ndeshjet e rradhës të kombëtareve U20 në IHF Trophy për Evropë. Ndeshja më e rëndësishme do të jetë ajo në mes të Kosovës e Gjeorgjisë që luhet nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për kombëtaren tonë do të jetë kjo një ndeshje e […]

Trajnerët kosovarë ftohen në seminar

Në kuadër të garës IHF Trophy që po organizohet në Prishtinë, po mbahen edhe seminare për trajnerë. Kështu seminari i rradhës mbahet të premten (nesër) nga ora 11:00 në Sheshin 21 në Prishtinë. Në këtë trajnim mund të marrin pjesë edhe trajnerët kosovarë të hendbollit. Për trajnerët do të ligjërojë Martin Tuma.