Kombëtarja U20 e gatshme për ndeshjen e vështirë me Gjeorgjinë

Pas një dite pushim, të premten luhen ndeshjet e rradhës të kombëtareve U20 në IHF Trophy për Evropë. Ndeshja më e rëndësishme do të jetë ajo në mes të Kosovës e Gjeorgjisë që luhet nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për kombëtaren tonë do të jetë kjo një ndeshje e rëndësishme në synimin për të fituar IHF Trophy dhe për të siguruar fazën interkontinentale.

Djelmoshat e Fatmir Muhaxherit janë shprehur të gatshëm për këtë ndeshje me peshë, ndërsa përkrahja e shikuesve do të jetë një motiv shtesë për ta. Kështu që adhuruesit e hendbollit ftohen që në numër sa më të madh të jenë në palestër për të përkrahur djelmoshat tanë. Kosova e Gjeorgjia i kanë fituar dy ndeshjet e para dhe mbajnë pozitat dy e tre në grup me nga katër pikë. Dy fitore i ka edhe Moldavia. Këto tri ekipe pritet të luftojë për titull që hap rrugën për botëror.

Ndeshjet tjera që luhen të premten janë: Irlanda – Malta (14:00), Britania e Madhe – Moldavia (16:00). 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …