Fitore për Rumaninë e Norvegjinë

Të martën janë luajtur ndeshjet e rradhës në Grupin II të raundit kryesor të kampionatit evropian për hendbolliste që po mbahet në Francë. Në Nancy fillimisht u takuan Spanja e Rumania, kurse fitore shënuan rumunet me rezultat 27:25. Pas pjesës së parë Spanja ishte në epërsi me 12:10, por në të dytën Rumania arriti te […]

Besard Hakaj afër kombëtares së Kosovës

Me shumë gjasa Besard Hakaj shumë shpejtë do të vesh fanellën e kombëtares së Kosovës në hendboll. Ka kohë që drejtuesit e Federatës tonë kanë tentuar të angazhojnë këtë lojtar në kombëtaren e Kosovës, por kjo ka mundësi të ndodhë shumë shpejtë. Gjiganti Hakaj është me prejardhje nga Malësia e Plavës dhe Gucisë, ndërsa vite […]

Hendbollistët shqiptarë aktivë në skuadrat evropiane

Dymal Kernaja

Garat e hendbollit në vendet evropiane janë në vlugun e tyre. Hendbollistët shqiptarë që bëjnë karrierë në nivele të ndryshme në vende evropiane po vazhdojnë të jenë aktiv. Të mërkurën Albin Xhafolli pati paraqitje (pa gola të shënuar) në Bundesligën e parë gjermane në humbjen e ekipit të tij VfL Gummerbach kundër Füchse Berlin me […]