U mbajt mbledhja komemorative për ikonën e hendbollit ferizajas, Skender Sahiti

Paraditen e sotme, në ambientet e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, në organizimin e Klubit të Hendbollit “Kastrioti” meshkujt dhe mbështetjen e Komunës së Ferizajt, u mbajt mbledhje komemorative në përkujtim të jetës, kontributit dhe veprës së ikonës së hendbollit ferizajas, Skender Sahiti, i cili dje në moshën 63 vjeçare ndërroi jetë. Në fjalën e […]

Mbledhje komemorative për legjendën Skender Sahiti

Sot në ora 10:30 në sallën e Kuvendit të Ferizajt mbahet mbledhja komemorative me rastin e vdekjes së legjendës së hendbollit ferizajas dhe kosovarë Skender Sahiti – Kena, nën patronatin e Klubit te Hendbollit Kastrioti. Kurse varrimi i të ndierit bëhet në ora 13:00 ne varrezat e fshatit Papaz afër Ferizajt.

Terziqi premton suksese edhe më të mëdha

Deniz Terziqi për vite rresht ishte në mesin e hendbollistëve më të mirë. Për vitin 2018 është shpallur më i miri, në ceremoninë e mbajtur të hënën. Në pjesën e parë të vitit të kaluar, hendbollisti mitrovicas ka luajtur për Prishtinën. Ndërsa në pjesën e dytë luajti për Kastriotin, skuadër te e cila vazhdon të […]

Gjermania siguron gjysmëfinalen

Gjermania ka siguruar gjysmëfinalen e kampionatit botëror për hendbollistë që po mbahet në Gjermani e Danimarkë. Gjermania të hënën mbrëma para 19,250 shikuesve në Koln fitoi ndaj Kroacisë me 22:21 dhe kështu siguroi paraqitjen në gjysmëfinale të botërorit të 26-të. Ishte një ndeshje shumë e fortë dhe dramatike që u vendos vetëm në sekondat e […]