Pikë të reja për Kastriotin e Prishtinën

Ashtu siç pritej, Kastrioti e Prishtina i kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 24-t të Superligës A për hendbollistë. Të shtunën Kastrioti fitoi si mysafir ndaj Vushtrrisë me rezultat 40:21. Pas pjesës së parë ferizajasit kishin epërsi prej nëntë golave (21:12). Kastrioti me këtë fitore është ngritur në vend të parë me 44 pikë, […]

Istogu bënë edhe një hap

Skuadra e Istogut e ka bërë edhe një hap drejt sigurimit të vendit të parë në pjesë e rregullt të kampionatit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Istogu të shtunën në Gjakovë e ka mposhtur kampionin aktual, Shqiponjën, me rezultat 41:29. Ishte kjo kryendeshja e javës së 14-të të Superligës së hendbollisteve. Pas pjesës […]

Publikohet lista e Kombëtares U19

Kosova u19 meshkujt radhiten para lojes

Janë publikuar emrat e hendbollistëve që do ta përfaqësojnë Kombëtaren U19 të Kosovës në garën prestigjioze IHF Trophy Intercontinental. Kjo garë me rëndësi mbahet në Prishtinë prej 10 deri më 14 prill, kurse garojnë hendbollistët deri 19 vjet dhe ata deri 21 vjet. Përzgjedhësi i Kosovës, Taip Ramadani, së bashku me kryetrajnerin e grupmoshës U19, […]