Pikë të reja për Kastriotin e Prishtinën

Ashtu siç pritej, Kastrioti e Prishtina i kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 24-t të Superligës A për hendbollistë. Të shtunën Kastrioti fitoi si mysafir ndaj Vushtrrisë me rezultat 40:21.

Pas pjesës së parë ferizajasit kishin epërsi prej nëntë golave (21:12). Kastrioti me këtë fitore është ngritur në vend të parë me 44 pikë, dy më shumë se Besa Famgas që luan të dielen. Vushtrria mbetet e gjashta me 18 pikë.

Po të shtunën Prishtina e mposhti Dritën në Gjilan me rezultat 46:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:13 për prishtinasit. Prishtina është e treta me 36 pikë, kurse Drita mbetet e katërta me 20 pikë.

Të dielen (17:00) është ndeshja Vëllaznimi – Besa Famgas.

Drita – Prishtina 26:46 (13:20)

Drita: Bunjaku 2, Latifi 4, Misini 9, Sylejmani, Sllamniku 4, Musliu, Mehmeti 3, Shkodra 4.

Prishtina: Fetahu 4, Bajqinovci 7, Basholli 6, Ademi 4, Agushi, Beqiraj, Visoka 1, Hoxha 4, Shahini 2, Beshiri 14, Gjuka 4, Kastrati 1.

Vushtrria – Kastrioti 21:40 (12:21)

Vushtrria: Mikullovci, Ismaili, Lahu, Jashari 1, Neziri 1, Karagja 1, Demiri, M. Jashari 2, Musa 4, Sadiku 1, Shabani 6, Karaqa, Emini, Gubetini 5, Ibishi, Meholli.

Kastrioti: Curri, B. Syla 3, Zherka 2, A. Dugolli, Prekazi 5, Terziqi 7, Shabani 10, Ramadani 1, D. Dugolli, Rudari 3, Mustafa 3, Esati, Bassomben 5, Rajatoski.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …