Shkëlqimi i Kosovës vazhdon edhe në ditën e dytë

Organizimi i IHF Trophy Intercontinental në Prishtinë po del të jetë fitore e madhe për hendbollin dhe sportin kosovar në përgjithësi. Pas suksesit që të mërkurën arriti kombëtarja U21, duke fituar thellë ndaj Taipeit Kinez, shkëlqimi i Kosovës në këtë ngjarje me peshë të Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, ka vazhduar edhe të enjten. Ishte kombëtarja […]

Edhe Kosova U19 nis me fitore bindëse

Kombëtaret e Kosovës në hendboll kanë vazhduar me rezultate impresive. Pas fitoreve të kombëtares A dhe asaj U21 të mërkurën, të enjten ishte kombëtarja U19 e Kosovës që shënoi fitore të thellë. Në garën IHF Trophy Intercontinental që po zhvillohet në Prishtinë, Kosova U19 fitoi ndaj Zelandës së Re me rezultat 41:14. Paraqitja e Kosovës […]