Edhe Kosova U19 nis me fitore bindëse

Kombëtaret e Kosovës në hendboll kanë vazhduar me rezultate impresive. Pas fitoreve të kombëtares A dhe asaj U21 të mërkurën, të enjten ishte kombëtarja U19 e Kosovës që shënoi fitore të thellë.

Në garën IHF Trophy Intercontinental që po zhvillohet në Prishtinë, Kosova U19 fitoi ndaj Zelandës së Re me rezultat 41:14. Paraqitja e Kosovës ishte bindëse dhe si rrjedhojë u shënua fitore e thellë.

Lajme tjera