Berisha: Në Izrael për rezultat pozitiv

Kombëtarja A e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Tel Aviv ku të dielen luhet ndeshja tjetër me Izraelin. Kombëtarja jonë të mërkurën në Prishtinë kishte paraqitje impresive dhe fitoi ndaj Izraelit me rezultat 27:24, në fazën e dytë të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ishte kjo një fitore historike, ndërsa djelmoshat tanë […]

Kosova U21 në mënyrë impresive kalon në gjysmëfinale

Kombëtarja U21 e Kosovës në hendboll ka bërë edhe një hap drejt kualifikimit në botëror. Kombëtarja jonë të premten e ka mposhtur Nigerinë me rezultat bindës, 34:21. Djelmoshat e trajnerit Fatmir Muhaxheri kanë dominuar plotësisht ndaj Nigerisë dhe kanë arritur tjetër fitore bindëse pas asaj ndaj Taipeit Kinez (31:23). Kështu Kosova U21 në gjysmëfinale të […]

Kombëtaret tona shpresojnë në suksese të reja

Sot është dita e tretë e IHF Trophy Intercontinental. Në Pallatin e Rinisë dhe Sportit luhen ndeshjet e fundit të fazës grupore. Në dy prej katër ndeshjeve paraqiten kombëtaret tona. Shpresohet në suksese të reja të Kosovës, ndërsa djelmoshave tanë iu duhet përkrahja e tifozëve për paraqitje sa më të mirë. Fillimisht prej orës 17:00, […]