Berisha: Në Izrael për rezultat pozitiv

Kombëtarja A e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Tel Aviv ku të dielen luhet ndeshja tjetër me Izraelin. Kombëtarja jonë të mërkurën në Prishtinë kishte paraqitje impresive dhe fitoi ndaj Izraelit me rezultat 27:24, në fazën e dytë të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ishte kjo një fitore historike, ndërsa djelmoshat tanë kërkojnë tjetër sukses në Izrael.

Ndeshja Izrali – Kosova luhet të dielen nga ora 19:00 në Tel Aviv. Portieri Haris Berisha ishte prej më të mirëve në ndeshjen në Prishtinë, ndërsa ai është optimist edhe për ndeshjen në Izrael. Berisha është i vetëdijshëm se Kosovën e pret ndeshje edhe më e vështirë me izraelitët.

“Disponimi te lojtarët është shumë i mirë pas fitores së parë në Prishtinë. Ndeshja e dytë do të jetë edhe më e vështirë, pasi jemi mysafir. Do të mundohemi të jemi të qetë dhe të bëjmë të njëjtën lojë si në Prishtinë. Shpresojmë të ndodh diçka e madhe”, ka thënë Berisha nga Tel Avivi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …