Nuk kanë të ndalur vlerësimet për FHK-në

Në superlativ po vlerësohet organizimi i ngjarjes IHF Trophy Intercontinental nga ana e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Zyrtarët e lartë të IHF-së që gjatë javës së kaluar qëndruan në Kosovë, kanë dhënë notat më të larta për organizimin, pritjen, akomodimin dhe të gjitha gjërat tjera. Edhe delegacionet nga kontinente të ndryshme kanë vlerësuar lart […]

Të enjten (nesër) kuvendi i punës

Të enjten (nesër) mbahet kuvendi i punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës. Kuvendi mbahet nga ora 17:00 në Sheshin 21 në Prishtinë. Rendi i ditës përbëhet nga këto pika:– shqyrtimi dhe aprovimi i procesverbalit nga punimet e kuvendit të kaluar– shqyrtimi dhe aprovimi i raportit të punës së FHK-së mes dy kuvendeve; raporti i […]

Presidenti Moustafa uron Presidentin Saraçini

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit dhe miku i madh i Kosovës, Hassan Moustafa, ka uruar Presidentin e Federatës tonë, Eugen Saraçini me rastin e suksesit të Kombëtares U21 të Kosovës dhe organizimit të shkëlqyeshëm të ngjarjes IHF Trophy Intercontinental. “I nderuar President, urime së pari për ekipin tuaj dhe poashtu për organizimin e shkëlqyeshëm. […]