Në Pejë superderbi i hendbollisteve

Java e tretë kampionale vë përballë dy skuadrat që synojnë suksesin në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të dielen nga ora 15:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë zhvillohet superderbi i hendbollisteve në mes të Istogut dhe Vushtrrisë. Istogu ka fituar trofetë në edicionin e kaluar, por është sfiduar fuqishëm dhe deri në fund nga […]

Katër ndeshje të shtunën, një të dielen

Plot katër ndeshje të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) luhen të shtunën (nesër). Në tri prej ndeshjeve skuadrat mysafire llogariten favorite. Kampioni aktual, Besa Famgas e hap javën e tretë me ndeshjen që e luan në Gjakovë ndaj Vëllaznimit. Kjo ndeshje fillon në ora 14:30. Klubi pejan nuk pritet të ketë vështirësi të mëdha […]