Në Pejë superderbi i hendbollisteve

Java e tretë kampionale vë përballë dy skuadrat që synojnë suksesin në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të dielen nga ora 15:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë zhvillohet superderbi i hendbollisteve në mes të Istogut dhe Vushtrrisë.

Istogu ka fituar trofetë në edicionin e kaluar, por është sfiduar fuqishëm dhe deri në fund nga vushtrriaset. Dy skuadrat, së bashku me ndonjë tjetër, pritet që edhe këtë edicion të kenë fjalën kryesore. Derbi në Pejë do të dëshmojë forcën reale të Istogut dhe Vushtrrisë e po ashtu përmirësimet që duhet të bëjnë të dy skuadrat për vazhdim të kampionatit.

Vushtrria e Istogu i kanë fituar dy takimet e para, ndërsa për shkak të goldallimit më të mirë, Vushtrria është në vend të parë.

Të dielen është edhe ndeshja në mes të Dritës dhe Ferizajt, që fillon në ora 13:30. Të shtunën janë tri takimet tjera të javës së tretë: Jusuf Gërvalla – Vëllaznimi (13:30), Kastrioti – Prishtina (17:00) dhe Samadrexha – Shqiponja (13:30).

Në Ligën e Parë të hendbollisteve luhet gjithashtu java e tretë. Ndeshjet që luhen të shtunën janë: Trepça – Prizreni (13:00), Vjosa – CLICK (17:00). Të dielen janë këto takime: Ulpiana – Verona (15:00), Deçani – Dukagjini (12:00), Llapusha – KEK-u (11:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova