Katër ndeshje të shtunën, një të dielen

Plot katër ndeshje të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) luhen të shtunën (nesër). Në tri prej ndeshjeve skuadrat mysafire llogariten favorite.

Kampioni aktual, Besa Famgas e hap javën e tretë me ndeshjen që e luan në Gjakovë ndaj Vëllaznimit. Kjo ndeshje fillon në ora 14:30. Klubi pejan nuk pritet të ketë vështirësi të mëdha për të shënuar fitore të re.

Dy ndeshje tjera zhvillohen nga ora 18:00. Në Gjilan takohen Drita e Kastrioti i Ferizajt, kurse në Prizren luajnë Prizreni e Prishtina. Rivalitet më i madh pritet në takimin Drenica – Llapi, që luhet po të shtunën nga ora 19:00.

Ndeshja më interesante e javës megjithatë pritet të jetë ajo që luhet të dielen nga ora 17:00 në Mitrovicë. Takohen Trepça e Vushtrria, që gjithnjë tregojnë hendboll të mirë dhe rivalitet sportiv në ndeshjet mes tyre.

Edhe në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e tretë. Të shtunën është ndeshja Rahoveci – Samadrexha (19:00), kurse të dielen janë takimet Lepenci – Vjosa (12:00) dhe Deçani – Zhegra (13:30). Dukagjini e KEK-u do të përballen të mërkurën.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova