Prishtina e Vushtrria fitojnë me përmbysje të rezultatit

Ndonëse kanë humbur pjesët e para, Prishtina e Vushtrria i kanë fituar ndeshjet e javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll të luajtura të shtunën. Prishtina fitoi si mysafir ndaj Vëllaznimit në Gjakovë, ndërsaVushtrria si mysafir ndaj Drenicës në Drenas. Në Gjakovë, Vëllaznimi kishte epërsi 18:16 pas pjesës së parë. Por Prishtina kishte […]

Jusuf Gërvalla e mbyllë me fitore

Në foto shihen lojtaret e klubit ‘Jusuf Gërvalla’ bashkë me trajnerët e tyre.

Skuadra deçanase Jusuf Gërvalla i ka dhënë fund me fitore stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në Gjakovë, Jusuf Gërvalla fitoi ndaj skuadrës vendase, Shqiponja, me rezultat 24:22. Pas pjesës së parë skuadra mysafire kishte epërsi prej gjashtë golave, 14:8. V. Malaj me 8 gola ka udhëhequr Jusuf Gërvallën. 5 […]

Edhe një fitore për Kosovën në Turqi

Në foto shihen lojtaret e Kombëtares së Kosovës bashkë me trajnerët e tyre.

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka shënuar edhe fitoren e dytë në turneun ndërkombëtar që po mbahet në Antalya të Turqisë. Të shtunën mbrëma vajzat tona u takuan me Kombëtaren B të Turqisë dhe arritën fitore me rezultat bindës, 32:23. Pas pjesës së parë epërsia ishte pesë gola për Kombëtaren tonë (15:10). Selektori Agron […]

Kosova shkëlqen ndaj Italisë

Në foto shihen hendbollistet e Kombëtares sonë bashkë me trajnerët e tyre.

Me një paraqitje shumë të mirë Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka nisur turneun ndërkombëtar në Antalya të Turqisë. Të shtunën paradite vajzat tona kanë shkëlqyer ndërsa e kanë mposhtur Italinë me rezultat 31:26. Ishte një paraqitje impresive e Kombëtares sonë që ka dëshmuar se e ardhmja është edhe më e ndritur. Ndaj Italisë […]