Prishtina e Vushtrria fitojnë me përmbysje të rezultatit

Ndonëse kanë humbur pjesët e para, Prishtina e Vushtrria i kanë fituar ndeshjet e javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll të luajtura të shtunën.

Prishtina fitoi si mysafir ndaj Vëllaznimit në Gjakovë, ndërsaVushtrria si mysafir ndaj Drenicës në Drenas. Në Gjakovë, Vëllaznimi kishte epërsi 18:16 pas pjesës së parë. Por Prishtina kishte fillim të furishëm të pjesës së dytë dhe krijoi epërsi që e mbajti deri në fund. Në fund rezultati ishte 39:31 në të mirë të Prishtinës.

Prishtina është e dyta me 20 pikë, kurse Vëllaznimi mbetet në mesin e tabelës me 10 pikë.

Në Drenas, Drenica e mbylli pjesën e parë me rezultat 15:12 në të mirë të saj. Vushtrriasit shpejtë barazuan në pjesën e dytë, por lojë e barabartë u zhvillua deri në minutën e 50-të. Më pas Vushtrria u shkëput në tri gola (26:23). Drenica prap u afrua në një gol në minutën e 58-të (26:25), por vushtrriasit shënuan në minutën e fundit për rezultatin përfundimtar 27:25.

Vushtrria renditet e gjashta me 10 pikë, sa i ka edhe Vëllaznimi në vend të pestë. Drenica është e shtata me 8 pikë.

 Vëllaznimi – Prishtina 31:39 (18:16)

Vëllaznimi: Mehmeti, Mamusha 2, Pozhegu, Halili 4, Luzha 3, Rexha 2, Morina, Hoxha, Neziri 9, Rama 3, Fana 2, Lluka 6.

Prishtina: Beqiraj, Agushi, Sherifi, Kuleta, Bajqinovci 11, Fetahu 3, Beshiri 8, Prekazi 5, Terziqi 5, Ademi 7, Hoxha, Abazi 1.

Drenica – Vushtrria 25:27 (15:12)

 Drenica: Kastrati 9, Baliu 1, Zekaj 4, Binaku 5, Hamza, Sahiti 3, Zariqi, Batatina 1, Muqolli, Gashi 2, Geci.

 Vushtrria: Pllana, Ibishi 1, Gubetini 4, Emini, Jashari, Klinaku 11, Sadiku, Abazxhiku 2, Musa, M. Jashari 3, A. Karaqa, Miftari, Selaci, Ar. Karaqa 2, A. Musa 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova