Fitore për Besën, Prishtinën e Trepçën

Skuadrat favorite kanë shënuar fitore të shtunën në ndeshjet e xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kampioni Besa Famgas ka fituar ndaj Llapit në Podujevë me shifrat 35:18, për të vazhduar serinë e fitoreve në këtë edicion. Prishtina fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat 36:21, ndërsa kryendeshja e javës i takoi Trepçës. […]

Istogu me fitore të pritur, Kastrioti triumfon në Gjakovë

Të shtunën janë luajtur dy ndeshje të javës së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Kampioni në fuqi, Istogu, ka shënuar fitore të pritur ndaj Samadrexhës me rezultat 34:23. A. Rugova me 11 gola dhe P. Ferataj me 7 ishin më efikaset te Istogu. Te Samadrexha më efikasja ishte A. Sadiku me 11 […]