Istogu me fitore të pritur, Kastrioti triumfon në Gjakovë

Të shtunën janë luajtur dy ndeshje të javës së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Kampioni në fuqi, Istogu, ka shënuar fitore të pritur ndaj Samadrexhës me rezultat 34:23. A. Rugova me 11 gola dhe P. Ferataj me 7 ishin më efikaset te Istogu. Te Samadrexha më efikasja ishte A. Sadiku me 11 gola.

Ndeshje më e barabartë u luajt në Gjakovë në mes të Shqiponjës dhe Ferizajt. Vendaset pas pjesës së parë kishin epërsi 15:14, por ferizajaset u kthyen fuqishëm në të dytën. Kastrioti e fitoi ndeshjen me rezultat 26:24.

Ndeshja Vushtrria – Drita luhet më vonë, ndërsa të dielen janë dy ndeshje tjera.

Shqiponja – Kastrioti 24:26 (15:14)

Shqiponja: F. Ferizaj, Arapi 2, Zogaj, Juniku, Dobruna, Nivokazi 12, E. Ferizaj, Goqaj 2, Goqi 8.

Kastrioti: Gurgurovci, Dinarica, Gashi 12, Stagova 7, Hyseni, Saliu, Hoxha 6, Krasniqi, Reqica 1.

Istogu – Samadrexha 34:23 (18:9)

Istogu: Shehdadi, Rugova 11, Venetski 6, Berisha 2, Milatoviq 1, Rexhaj 2, Gashi 2, Shatri 3, Ferataj 7.

Samadrexha: E. Basholli, Sadiku 11, Mehmeti, R. Basholli, M. Sadiku 2, D. Basholli 4, Q. Basholli, R. Maloku 3, G. Basholli 3, A. Maloku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova