Fitore për Besën, Prishtinën e Trepçën

Skuadrat favorite kanë shënuar fitore të shtunën në ndeshjet e xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Kampioni Besa Famgas ka fituar ndaj Llapit në Podujevë me shifrat 35:18, për të vazhduar serinë e fitoreve në këtë edicion. Prishtina fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat 36:21, ndërsa kryendeshja e javës i takoi Trepçës. Trepça fitoi si mysafir ndaj Prizrenit me rezultat 29:23. Mitrovicasit vazhdimisht ishin në epërsi dhe arritën fitore të merituar.

Prishtina – Vushtrria 36:21 (20:9)

Prishtina: Bajqinovci 4, Sula 2, Ramadani 1, Abazi 3, E. Ademi 1, Beshiri 7, M. Ademi, Gjuka 2, Agushi, Sherifi 1, Beqiraj, Prekazi 5, Terziqi 10, Qela.

Vushtrria: Pllana, Sadiku, Krasniqi, Mehmeti 2, Miftari 3, Emini, L. Krasniqi 2, Selaci, M. Jashari 6, F. Jashari 7, Fazliu 1.

Prizreni – Trepça 23:29 (7:12)

Prizreni: Koro, Gashi, Ahmetaj, Skenderi 4, Krasniqi, J. Thaqi, Topalli, Bytyqi, Thaqi, Etemi, Mehmeti 6, Ferati, Tanushi, Salihu 9, Quni, Ibrahimi 4.

Trepça: Terziqi, Buqinca, Sejdijaj, Mujka 1, Maxhera 2, Shala 3, Shabani 3, Nimani 1, Qabra, R. Shabani 1, Klinaku 14, Abazgjiku 1, Cimili 3, Fejzullahu, Beqiri, Voca.

Llapi – Besa Famgas 18:35 (9:16)

Llapi: Beshiri 5, Havolli, Muqiqi 3, Bogujevci, Hasani 3, Hoxha 4, Mani, Bajrami, Visoka 2, L. Bogujevci 1, Hyseni.

Besa Famgas: Thaqi 2, Gjuka 7, Jupa 3, J. Muqolli 6, Y. Muqolli 2, Ramosaj 4, Vokshi 2, Kukrika 1, Visoka, Mushkolaj 8, Luzha, Thaqi, Mehmeti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova