Dy pikë për Vëllaznimin në Vushtrri

Vëllaznimit të Gjakovës i ka takuar ndeshja e parë e javës së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Të premten në Vushtrri gjakovarët fituan ndaj skuadrës vendase me rezultatin bindës, 36:25. Vëllaznimi renditet i gjashti me 14 pikë nga 15 ndeshje. Vushtrria është e pesta me 15 pikë nga 16 ndeshje. Ndeshjet tjera luhen […]

Dy përballje lokale në xhiron e 11-të në Superligën e hendbollisteve

Rivalët lokal do të takohen në dy ndeshje të ndryshme të xhiros së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën (nesër) në Vushtrri takohen Samadrexha e Vushtrria. Kjo ndeshje luhet prej orës 19:00 ndërsa Vushtrria llogaritet favorite. Vushtrria është e katërta në tabelë me 14 pikë, por ka një ndeshje më pak […]

Java e 16-të nis sot, të shtunën superderbi në Pejë

Ndeshja mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit e hap javën e 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje luhet të premten (sot) nga ora 19:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri. Pritet lojë interesante në mes të skuadrave të mesit të tabelës.Por shumë më tepër rivalitet pritet të ketë të shtunën në […]