Dy pikë për Vëllaznimin në Vushtrri

Vëllaznimit të Gjakovës i ka takuar ndeshja e parë e javës së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll.

Të premten në Vushtrri gjakovarët fituan ndaj skuadrës vendase me rezultatin bindës, 36:25.

Vëllaznimi renditet i gjashti me 14 pikë nga 15 ndeshje. Vushtrria është e pesta me 15 pikë nga 16 ndeshje. Ndeshjet tjera luhen të shtunën e të dielen. Superderbi është nesër nga ora 19:00 në Pejë në mes të Besa Famgas e Prishtinës.

Vushtrria – Vëllaznimi 25:36 (12:15)

Vushtrria: Pllana, Melenica, Fazliu, F. Jashari 5, M. Jashari 5, Selaci 1, Emini, Miftari 4, Mehmeti 1, Krasniqi 1, Sadiku 3, Mehmeti 1, Neziri 3, L. Krasniqi 1.

Vëllaznimi: Lluka 3, Halili 6, Luzha 1, Morina, Rexha 2, Mamusha, Neziri 10, Fana 9, Spahija 1, Hoxha 1, Rama 3, Pozhegu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …