Dy përballje lokale në xhiron e 11-të në Superligën e hendbollisteve

Rivalët lokal do të takohen në dy ndeshje të ndryshme të xhiros së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën (nesër) në Vushtrri takohen Samadrexha e Vushtrria.

Kjo ndeshje luhet prej orës 19:00 ndërsa Vushtrria llogaritet favorite. Vushtrria është e katërta në tabelë me 14 pikë, por ka një ndeshje më pak të luajtur. Samadrexha është e teta me 5 pikë.

Po të shtunën luhet edhe ndeshja në mes të Kastriotit dhe Ferizajt. Kjo ndeshje fillon në ora 18:30. Ferizaj është i dyti në tabelë me 18 pikë sa i ka edhe Istogu në vend të parë. Kastrioti është i pesti me 10 pikë.

Nesër është edhe ndeshja Jusuf Gërvalla – Prishtina, që fillon në ora 13:30.Dy ndeshje tjera janë të dielën: Drita – Shqiponja (14:30), Istogu – Vëllaznimi (15:30).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova