Vushtrria fitoi derbin dramatik në sallën e mbushur me shikues

E mbushur me shikues ishte palestra “Jeton Tërstena – Tota” për derbin e Superligës së Kosovës në hendboll (femrat) në mes të Vushtrrisë dhe Istogut. Shikuesit kanë mundur të shohin një lojë të fortë e dramatike, ndërsa në fund edhe kanë festuar fitoren e skuadrës vendase. Vushtrria fitoi me rezultatin e ngushtë, 21:20, për të […]

Rezultate të pritura në ndeshjet e së shtunës

Në foto shihen lojtarët duke shikuar nga publiku dhe duke festuar së bashku për ndeshjen e fituar.

Të shtunën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në të gjitha ndeshjet fitore kanë shënuar skuadrat favorite. Kampioni dhe lideri i tabelës, Besa Famgas nuk ka pasur telashe të fitojë ndaj Vushtrrisë. Besa e ka fituar edhe ndeshjen e 17-të të këtij edicioni. Trepça, më vështirë […]