Rezultate të pritura në ndeshjet e së shtunës

Në foto shihen lojtarët duke shikuar nga publiku dhe duke festuar së bashku për ndeshjen e fituar.

Të shtunën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në të gjitha ndeshjet fitore kanë shënuar skuadrat favorite.

Kampioni dhe lideri i tabelës, Besa Famgas nuk ka pasur telashe të fitojë ndaj Vushtrrisë. Besa e ka fituar edhe ndeshjen e 17-të të këtij edicioni.

Trepça, më vështirë se që është pritur, ka fituar ndaj Llapit. Drenica me rezultat të lartë e mposhti Dritën, ndërsa Vëllaznimi fitoi në Prizren.

Të dielën (18:00) është derbi i madh i xhiros në mes të Prishtinës e Kastriotit.

Drenica – Drita 52:21 (25:10)

Drenica: Muqolli, Hasani 3, Hamza 3, Hajrizi 1, Bunjaku 1, Geci, Binaku 9, Sahiti 6, Kastrati 20, Zekaj 9, Baliu, L. Muqolli, Zariqi.

Drita: Asllani, Sllamniku 8, Kurti 3, Hasani, Jahiu 4, Shkodra 5, Aliu 1.

Prizreni – Vëllaznimi 26:31 (12:15)

Prizreni: Thaqi, J. Thaqi, Ibrahimi 2, Salihu 7, Tanushi 1, Gashi, Quni 1, Krasniqi 1, Topalli 1, Koro, Mehmeti 9, Ferati, Bytyqi, Skenderi 4.

Vëllaznimi: Rama 3, Pozhegu 1, Mamusha 1, Halili 6, Luzha, Rexha 6, Lluka 6, Fana 2, Spahija 2, Hoxha, Brahushi, Leka 4, Ferizi.

Besa Famgas – Vushtrria 39:15 (20:7)

Besa Famgas: Ramosaj 3, Thaqi, Prce 1, Kukrika, Tahirukaj 5, Visoka 9, Luzha, Mushkolaj 7, Vokshi 5, Idrizi 2, Mehmeti, Tafilaj 5, Thaqi 2.

Vushtrria: Pllana, Melenica, F. Jashari 5, M. Jashari 5, Selaci 1, Emini, Miftari, Mehmeti 1, Krasniqi 1, A. Mehmeti 2, Gubetini.

Llapi – Trepça 30:34 (15:15)

Llapi: Bajrami, Mani 1, Bogujevci, Hoxha 10, Hasani 7, E. Bogujevci, Muqiqi 3, Havolli 3, Beshiri 3, Hyseni, Fusha 1, Visoka 2.

Trepça: Abrashi, Buqinca, Sejdijaj, Mujka 5, Maxhera 4, Qabra, Shala 3, Shabani 5, Klinaku 8, Nimani 1, R. Shabani 1, Voca, Terziqi, Abazxhiku 4, Cimili 3, Fejzullahu.

Lajme tjera