Rezultate të pritura në ndeshjet e së shtunës

Në foto shihen lojtarët duke shikuar nga publiku dhe duke festuar së bashku për ndeshjen e fituar.

Të shtunën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në të gjitha ndeshjet fitore kanë shënuar skuadrat favorite.

Kampioni dhe lideri i tabelës, Besa Famgas nuk ka pasur telashe të fitojë ndaj Vushtrrisë. Besa e ka fituar edhe ndeshjen e 17-të të këtij edicioni.

Trepça, më vështirë se që është pritur, ka fituar ndaj Llapit. Drenica me rezultat të lartë e mposhti Dritën, ndërsa Vëllaznimi fitoi në Prizren.

Të dielën (18:00) është derbi i madh i xhiros në mes të Prishtinës e Kastriotit.

Drenica – Drita 52:21 (25:10)

Drenica: Muqolli, Hasani 3, Hamza 3, Hajrizi 1, Bunjaku 1, Geci, Binaku 9, Sahiti 6, Kastrati 20, Zekaj 9, Baliu, L. Muqolli, Zariqi.

Drita: Asllani, Sllamniku 8, Kurti 3, Hasani, Jahiu 4, Shkodra 5, Aliu 1.

Prizreni – Vëllaznimi 26:31 (12:15)

Prizreni: Thaqi, J. Thaqi, Ibrahimi 2, Salihu 7, Tanushi 1, Gashi, Quni 1, Krasniqi 1, Topalli 1, Koro, Mehmeti 9, Ferati, Bytyqi, Skenderi 4.

Vëllaznimi: Rama 3, Pozhegu 1, Mamusha 1, Halili 6, Luzha, Rexha 6, Lluka 6, Fana 2, Spahija 2, Hoxha, Brahushi, Leka 4, Ferizi.

Besa Famgas – Vushtrria 39:15 (20:7)

Besa Famgas: Ramosaj 3, Thaqi, Prce 1, Kukrika, Tahirukaj 5, Visoka 9, Luzha, Mushkolaj 7, Vokshi 5, Idrizi 2, Mehmeti, Tafilaj 5, Thaqi 2.

Vushtrria: Pllana, Melenica, F. Jashari 5, M. Jashari 5, Selaci 1, Emini, Miftari, Mehmeti 1, Krasniqi 1, A. Mehmeti 2, Gubetini.

Llapi – Trepça 30:34 (15:15)

Llapi: Bajrami, Mani 1, Bogujevci, Hoxha 10, Hasani 7, E. Bogujevci, Muqiqi 3, Havolli 3, Beshiri 3, Hyseni, Fusha 1, Visoka 2.

Trepça: Abrashi, Buqinca, Sejdijaj, Mujka 5, Maxhera 4, Qabra, Shala 3, Shabani 5, Klinaku 8, Nimani 1, R. Shabani 1, Voca, Terziqi, Abazxhiku 4, Cimili 3, Fejzullahu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova