Prishtinës i takon derbi me Kastriotin

Lojtari ka topin në dorë dhe po tenton t’a gjuajë në portë, mbrapa tij është një lojtar kundërshtar.

Prishtina e ka fituar derbin e xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Të dielen mbrëma në kryeqytet, Prishtina fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultat 33:29. Prishtina renditet e dyta me 30 pikë, katër më pak se Besa Famgas e katër më shumë se Trepça që mbanë vendin e tretë. Kastrioti është […]

Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun

Në foto shihen dy lojtare të së njëjtës skuadër.

Prishtina nuk ka lejuar befasi në ndeshjen ndaj Kastriotit dhe e ka bërë edhe më të fortë garën për kreun e tabelës në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të dielen Prishtina fitoi 34:21 ndaj Kastriotit, në javën e 12-të të Superligës. Prishtina është në vend të tretë me 20 pikë, sa […]