Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun

Në foto shihen dy lojtare të së njëjtës skuadër.

Prishtina nuk ka lejuar befasi në ndeshjen ndaj Kastriotit dhe e ka bërë edhe më të fortë garën për kreun e tabelës në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Të dielen Prishtina fitoi 34:21 ndaj Kastriotit, në javën e 12-të të Superligës. Prishtina është në vend të tretë me 20 pikë, sa i ka edhe Istogu në vend të dytë. Udhëheq Ferizaj me 22 pikë, kurse Vushtrria është e katërta me 18 pikë dhe një ndeshje më pak të luajtur. Këto katër skuadra pritet që deri në fund të zhvillojnë garë të fortë për pozitën e parë. Kastrioti mbetet me 10 pikë dhe në vend të pestë.

Sh. Mehmeti ka shënuar 10 gola për Prishtinën, ndërsa 8 i realizoi M. Sefedini. Te Kastrioti më efikasja ishte P. Gashi me 8 gola.

Të dielen u luajt edhe ndeshja në mes të Vëllaznimit dhe skuadrës Jusuf Gërvalla. Fitore shënoi Vëllaznimi me rezultat 23:18. Vëllaznimi është i teti me 7 pikë kurse skuadra Jusuf Gërvalla renditet e shtata me 8 pikë.

Prishtina – Kastrioti 34:21 (16:12)

Prishtina: Uka, Sopjani 4, Mekolli 1, Arifi, Berisha 1, Mehmeti 10, Llapashtica, Stagova 4, Shala, Sefedini 8,. Bregovina, Krasniqi, Ipçi 2, Matarova 4.

Kastrioti: M. Dinarica, Gurgurovci, Stagova 1, Hyseni, Salihu 4, Gashi 8, Krasniqi, Grainca, A. Dinarica 5, Osmani 1, Beqiri 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Të martën nga ora 17:00 luhet ndeshja e dytë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova