Kastrioti e Prishtina në gjysmëfinale të Kupës

Lojtari ka topin në dorë dhe po vrapon, dy bashkëlojtarë të tij po i ndihmojnë duke u munduar t’i ndalojnë dy lojtarët kundërshtarë që mos t’a pengojnë gjuajtjen e lojtarit që ka topin.

Janë luajtur të mërkurën dy ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Ashtu si pritej, Kastrioti e Prishtina kanë kaluar në gjysmëfinale. Fituesi në fuqi i Kupës, Kastrioti, ka fituar në udhëtim ndaj Vushtrrisë me rezultatin 43:30. Pjesa e parë ishte më e barabartë dhe u […]

Vushtrria në gjysmëfinale, Njomza Kelmendi siguron fitoren dramatike

Në foto shihen hendbollistet të gëzuara që fituan ndeshjen.

Vushtrria është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Në çerekfinale, Vushtrria fitoj ndaj Ferizajt pas ekzekutimit të penalltive. Ndeshja e luajtur të mërkurën mbrëma në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri ishte interesante, cilësore dhe dramatike. Ndërkohë atmosfera ishte e zjarrtë. Palestra ishte e mbushur […]

Ronesa Ymeri në seminarin e rëndësishëm të EHF-së

Në foto shihet Ronesa Ymeri administratore e FHK-së për marrëdhënie ndërkombëtare.

Federata e Hendbollit të Kosovës vazhdon t’i kushtoj rëndësi të madhe trajnimit dhe shkollimit të mëtejmë të stafit të saj. Në kuadër të këtij synimi, zyrtarja e FHK-së, Ronesa Ymeri, ishte pjesëmarrëse e seminarit (Workshop) të rëndësishëm të Federatës Evropiane të Hendbollit. Seminari është mbajtur të martën e të mërkurën në Vjenë të Austrisë, ndërsa […]