Kastrioti e Prishtina në gjysmëfinale të Kupës

Lojtari ka topin në dorë dhe po vrapon, dy bashkëlojtarë të tij po i ndihmojnë duke u munduar t’i ndalojnë dy lojtarët kundërshtarë që mos t’a pengojnë gjuajtjen e lojtarit që ka topin.

Janë luajtur të mërkurën dy ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Ashtu si pritej, Kastrioti e Prishtina kanë kaluar në gjysmëfinale. Fituesi në fuqi i Kupës, Kastrioti, ka fituar në udhëtim ndaj Vushtrrisë me rezultatin 43:30. Pjesa e parë ishte më e barabartë dhe u fitua nga ferizajasit me katër gola dallim, 18:14. Por në të dytën dallimi në paraqitjen e skuadrave ishte evident dhe Kastrioti arriti te fitorja bindëse.

Bindshëm ka fituar edhe Prishtina ndaj Drenicës. Ndeshja e luajtur në Prishtinë përfundoj me rezultatin 42:25 për ekipin vendas. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:14.

Të enjten është ndeshja kryesore e çerekfinales në mes të Vëllaznimit dhe Trepçës.

Vushtrria – Kastrioti 30:43 (14:18)

Vushtrria: Melenica, Pllana, F. Musa, A. Musa 6, M. Jashari 10, Selaci 1, Emini, Miftari, Krasniqi 1, Mehmeti 2, Neziri 3, A. Mehmeti, Sadiku, Gubetini 5,F. Jashari 1, L. Krasniqi 1.

Kastrioti: Curri, D. Dugolli, Esati, Syla, Bega 2, A. Dugolli 3, Vozila 6, Selmani 2, Bislimi, Shabani 12, Qerimi 1, Rudari 5, Mustafa 5, Brahimi 1, Selmani 2, Bytyqi 4.

Prishtina – Drenica 42:25 (22:14)

Prishtina: Terziqi 3, Syla 2, Prekazi 2, Ramadani 1, Abazi 10, Ademi, Bajqinovci 8, Gjuka 6, M. Ademi 4, Sherifi 1, Qela, Kuleta, D. Ramadani 1, Havolli 1, Agushi 2, Beqiraj.

Drenica: Geci, Muqolli, Batatina 1, Zekaj 11, Sahiti 3, Binaku 3, Bunjaku, Hamza 2, S. Muqolli 3, Baliu, Zariqi 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova