Ferizaj fiton ndeshjen e parë finale

Në fushë janë gjyqtari dhe lojtaret e të dy skuadrave poashtu edhe portierja e njërës skuadër

Ferizaj e ka fituar ndeshjen e parë të finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të hendbollisteve. Ferizaj të shtunën në palestrën “Bill Clinton” e mposhti kampionin aktual, Istogun, me rezultatin 34:29. Ferizaj ka pasur epërsi edhe më të lartë, por istogaset janë afruar paksa në minutat e fundit. Portierja Edona […]

Besa Famgas bën hapin e parë drejt mbrojtjes së titullit

Lojtari po gjuan topin kurse tre lojtarë kundërshtarë po mundohen t'a ndalojnë.

Besa Famgas ka vazhduar me fitore. Të shtunën në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa e mposhti Prishtinën me rezultat bindës, 38:26. Ishte kjo ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Besa ka fituar të gjitha ndeshjet e këtij edicioni, kurse në finalen e parë ishte e pakonkurrencë. Shkëputja […]

Drejtuesit e Federatës Shqiptare të Hendbollit, mysafirë të FHK-së

Federata Shqiptare e Hendbollit mirëpriten nga drejtuesit e Federatës së Henbollit të Kosovës.

Mysafirë të FHK-së në turneun final të Kupës së Kosovës janë sekretari i përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Hendbollit, Armand Çakalli dhe përzgjedhësi i Kombëtares së Shqipërisë, Lulzim Ismajli. I falenderojmë për pjesëmarrjen. Prania e tyre dëshmon për raportet e shkëlqyera të FHK-së dhe FSHH-së. Gjatë qëndrimit të tyre do të zhvillohen biseda për bashkëpunim […]