Vushtrria e Istogu përballen në Kupën Evropiane

Lojtaret e Vushtrrise gjate nje ndeshje hendbolli

Vushtrria e Istogu do të përballen mes vete në raundin e dytë të Kupës Evropiane (European Cup) në konkurrencë të femrave. Kështu është vendosur me shortin e tërhequr të martën në Vjenë të Austrisë. Vushtrria do të jetë vendase në ndeshjen e parë, ndërsa Istogu në ndeshjen e dytë. Është hera e parë që dy […]

Besa Famgas takohet me Bosna Visoko

Lojtaret e Beses te radhitur para lojes

Besa Famgas do të udhëtojë në Bosnjë-Hercegovinë për të luajtur njërën ndeshje të raundit të dytë të Kupës Evropiane (European Cup).Klubi pejan përballë do të ketë klubin Bosna Visoko. Shorti është tërhequr të martën në Vjenë. Bosna Visoko është vendase në ndeshjen e parë kurse Besa Famagas në ndeshjen e dytë.Kampionia e Kosovës, Besa Famgas […]

Prishtina me kundërshtar bullgar

Disa lojtare te Prishtines ne salle te hendbollit duke biseduar

Hendbollistët e Prishtinës do ta luajnë në shtëpi ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane (European Cup). Përballë Prishtinës do të jetë skuadra bullgare, Dobrudja. Kështu është vendosur me shortin e tërhequr të martën në Vjenë.Prishtina kthehet në gara evropiane dhe ka pretendime për hapa tutje. Shorti nuk e penalizon në këtë […]