Prishtina me kundërshtar bullgar

Disa lojtare te Prishtines ne salle te hendbollit duke biseduar

Hendbollistët e Prishtinës do ta luajnë në shtëpi ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane (European Cup). Përballë Prishtinës do të jetë skuadra bullgare, Dobrudja.

Kështu është vendosur me shortin e tërhequr të martën në Vjenë.Prishtina kthehet në gara evropiane dhe ka pretendime për hapa tutje.

Shorti nuk e penalizon në këtë synim.Prishtina ndeshjet e para në Kupën Evropiane i luan në muajin nëntor.I dëshirojmë suksese skuadrës prishtinase.

Lajme tjera