Derbi i hendbollisteve luhet në Vushtrri

Dy ekipe pershendeten mes vete

Java e tretë e Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave e sjellë edhe një herë derbin në mes të Vushtrrisë e Istogut. Këto dy skuadra janë takuar dy herë këtë muaj, në kuadër të garave evropiane. Istogu ka shënuar dy fitore të thella dhe ka vancuar tutje. Të dielën nga ora 17:30 […]

Taip Ramadani shpall listën për ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë

Taip Ramadani standing watches on during a game between Kosovo and ITaly

Selektori i Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, ka shpallur të premten listën e lojtarëve për ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë. Janë këto ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues për Euro 2022. Kosova me Malin e Zi luan në Podgoricë më 4 nëntor, kurse më 8 nëntor e presim Suedinë në Prishtinë. […]