Istogu vazhdon dominimin, mposht sërish Vushtrrinë

Istogu e ka vazhduar dominimin e këtij edicioni ndaj skuadrës së Vushtrrisë. Pas dy fitoreve në kuadër të Kupës Evropiane, Istogu ka fituar ndaj Vushtrrisë edhe në kuadër të Superligës. Të dielën në javën e tretë të Superligës, në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri, Istogu fitoi me rezultat bindës, 28:20. Që në pjesën […]

Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren

Beni Syla duke festuar

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina ka fituar thellë ndaj Zhegrës me rezultat 55:22. Për Prishtinën ishte fitorja e katërt rresht, ndërsa me 8 pikë kjo skuadër është e para në tabelë. Zhegra pësoi humbjen e dytë dhe renditet e gjashta […]