Istogu vazhdon dominimin, mposht sërish Vushtrrinë

Istogu e ka vazhduar dominimin e këtij edicioni ndaj skuadrës së Vushtrrisë. Pas dy fitoreve në kuadër të Kupës Evropiane, Istogu ka fituar ndaj Vushtrrisë edhe në kuadër të Superligës.

Të dielën në javën e tretë të Superligës, në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri, Istogu fitoi me rezultat bindës, 28:20. Që në pjesën e parë istogaset krijuan epërsi bindëse, 11:5.

Për Istogun ishte fitorja e dytë në po aq ndeshje të luajtura. Vushtrria pësoi humbjen e parë, ndërsa po ashtu ka dy ndeshje të luajtura.

Kampioni aktual, Ferizaj, ka shënuar fitoren e tretë dhe ndanë vendin e parë me Prishtinën. Ferizaj fitoi në udhëtim ndaj Samadrexhës me rezultat 33:30. Fitoren e siguroi në pjesën e dytë.

Vushtrria – Istogu 20:28 (5:11)

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Avdiu, Rama 6, Zymberi 1, Preniqi 1, Sopjani 4, Paci 1, R. Gubetini, Kasumi 3, Tahiri 1, Matarova 3, Terstena

Istogu: Shatri, Berisha, Fejzaj, Milatoviq 5, Rexhaj, Shehdadi, Ahmetxhekaj, Ferataj, Muratoviq 4, Venetski 7, Rugova 5, Halitaj, Hetemi 4, Ujkiq 3

KEK-u – Vëllaznimi 14:33 (7:16)

KEK-u: Aliu, Smakiqi, Dedinca, Klinaku 1, Alija 4, Grajqevci 3, Al. Grajqevci, Selmanaj 6, Kutllovci

Vëllaznimi: Goranci, Bardhi 3, Daija, Berisha, Gashi 2, Mullakdarija, Frrokaj 6, Radoniqi 16, E. Berisha, Varaki 3, Hoda 3

Drita – Shqiponja 26:27 (11:13)

Drita: Januzi, Pajaziti, Ramabaja 10, Sadiku, Vokshi 2, Rudhani 8, Hyseni 1, Ibrahimi, Reqani 2, Arifi 3, Jashari

Shqiponja: Quni, Goqi 14, Ferizaj, Berisha 2, Jilta 1, Nuza 7, Ferizaj 2, Gashi, Gu. Jilta, Arapi 1

Samadrexha – Ferizaj 30:33 (16:15)

Samadrexha: A. Maloku, Basholli 7, Sadiku 5,, Ar. Maloku, R. Maloku 2, Basholli 1, Mehmeti 3, M. Sadiku, Arl. Maloku 10, E. Basholli, Rr. Basholli, D. Basholli 2

Ferizaj: Rashiti, Sylejmani 8, Kupina 2, Thaqi, Qerkini 1, Basha 9, Kelmendi 9, Huruglica 1, Emini, Sahiti, Domaneku 3

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova