Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren

Beni Syla duke festuar

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina ka fituar thellë ndaj Zhegrës me rezultat 55:22.

Për Prishtinën ishte fitorja e katërt rresht, ndërsa me 8 pikë kjo skuadër është e para në tabelë. Zhegra pësoi humbjen e dytë dhe renditet e gjashta me 4 pikë.

Në ndeshjen tjetër të së dielës fitore shënoi Vushtrria. Vushtrria fitoi si mysafir ndaj Prizrenit. Prizreni fitoi pjesën e parë me rezultat 15:14, por në të dytën vushtrriasit u kthyen furishëm dhe arritën te fitorja 30:26.

Prizreni është në kërkim të pikëve të para derisa Vushtrria renditet e pesta me 4 pikë.

Prizreni – Vushtrria 26:30 (15:14)

Prizreni: Berisha, Haxhimusa 5, Salihu 6, Ibrahimi 2, Bytyqi, Ferati, Skenderi 5, Gashi 4, Topalli 2, J. Thaqi, Krasniqi, Thaqi, Etemi, Koro, Buqaj 1

Vushtrria: Pllana, Melenica, F. Jashari 4, Karaqa 3, Sadiku 1, Emini, M. Jashari 12, Mejzini 1, Tahiri, Myftari 8, Krasniqi, Selaci, Mehmeti, Fazliu

Prishtina – Zhegra 55:22 (25:13)

Prishtina: Beshiri 9, Terziqi 2, Abazi 6, Bajqinovci 6, Syla 7, Ramadani 3, Shabani 9, Ademi 3, Gjuka 4, Kuleta 1, Visoka 3, Quni 2, Qela, Agushi, Karabeg

Zhegra: Brahimi, Haziri, Murseli 3, A. Haziri 4, A. Isufi, F. Isufi 4, Ad. Isufi 5, E. Isufi 3, Agushi, Aliu 4, Jusufi, L. Haziri

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova