Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren

Beni Syla duke festuar

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina ka fituar thellë ndaj Zhegrës me rezultat 55:22.

Për Prishtinën ishte fitorja e katërt rresht, ndërsa me 8 pikë kjo skuadër është e para në tabelë. Zhegra pësoi humbjen e dytë dhe renditet e gjashta me 4 pikë.

Në ndeshjen tjetër të së dielës fitore shënoi Vushtrria. Vushtrria fitoi si mysafir ndaj Prizrenit. Prizreni fitoi pjesën e parë me rezultat 15:14, por në të dytën vushtrriasit u kthyen furishëm dhe arritën te fitorja 30:26.

Prizreni është në kërkim të pikëve të para derisa Vushtrria renditet e pesta me 4 pikë.

Prizreni – Vushtrria 26:30 (15:14)

Prizreni: Berisha, Haxhimusa 5, Salihu 6, Ibrahimi 2, Bytyqi, Ferati, Skenderi 5, Gashi 4, Topalli 2, J. Thaqi, Krasniqi, Thaqi, Etemi, Koro, Buqaj 1

Vushtrria: Pllana, Melenica, F. Jashari 4, Karaqa 3, Sadiku 1, Emini, M. Jashari 12, Mejzini 1, Tahiri, Myftari 8, Krasniqi, Selaci, Mehmeti, Fazliu

Prishtina – Zhegra 55:22 (25:13)

Prishtina: Beshiri 9, Terziqi 2, Abazi 6, Bajqinovci 6, Syla 7, Ramadani 3, Shabani 9, Ademi 3, Gjuka 4, Kuleta 1, Visoka 3, Quni 2, Qela, Agushi, Karabeg

Zhegra: Brahimi, Haziri, Murseli 3, A. Haziri 4, A. Isufi, F. Isufi 4, Ad. Isufi 5, E. Isufi 3, Agushi, Aliu 4, Jusufi, L. Haziri

Lajme tjera