Të dielën dy ndeshje të javës së pestë

Të dielën janë në program dy ndeshje të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në termin të njëjtë, prej orës 18:00, janë ndeshjet Trepça – Llapi e Vëllaznimi – Drenica. Shpresohet në ndeshje të mira e hendboll të bukur. Tri ndeshje të xhiros së pestë tashmë janë luajtur. Trepça është e […]

Kryendeshja në Ferizaj

Në Ferizaj luhet kryendeshja e javës së katërt në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Kampioni, Ferizaj, e pret fituesen e Kupës, Vushtrrinë. Ndeshja Ferizaj – Vushtrria luhet të shtunën prej orës 16:00. Ferizaj ka fituar tri ndeshjet e deritashme dhe ndan pozitën e parë me Istogun e Prishtinën që po ashtu […]