Të dielën dy ndeshje të javës së pestë

Të dielën janë në program dy ndeshje të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në termin të njëjtë, prej orës 18:00, janë ndeshjet Trepça – Llapi e Vëllaznimi – Drenica. Shpresohet në ndeshje të mira e hendboll të bukur. Tri ndeshje të xhiros së pestë tashmë janë luajtur. Trepça është e pesta në tabelë me 5 pikë, sa i ka edhe Drenica në vend të katërt. Vëllaznimi renditet i teti me 2 pikë kurse Llapi është i nënti (parafundit) dhe në pritje të pikës së parë. Në fundjavë luhet edhe java e tretë në Ligën e Parë të hendbollistëve. Të shtunën janë ndeshjet: Drita – Rahoveci (19:00) e Samadrexha – Vjosa (19:00). Kurse të dielën na presin këto ndeshje: Deçani – Lepenci (13:00), Ulpiana – Dukagjini (14:00) dhe Istogu – KEK-u (14:30).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …